Srebrne młode siatkarki
Dodane przez jpodsiadlo dnia Wrzesień 22 2017 22:49:03
W dniach 19-22 września odbyły sie 1. Igrzyska Grupy Wyszehradzkiej. Celem tej imprezy była popularyzacja sportu dzieci i młodzieży oraz integracja środowisk sportowych dzieci w wieku szkolnym krajów Grupy Wyszehradzkiej. Dzieci rywalizowały w siatkówce halowej, piłce ręcznej oraz lekkiej atletyce. Reprezentacje kraju liczyły 50 zawodniczek i zawodników podzielonych na powyższe dyscypliny. W piłce siatkowej nasz kraj reprezentowały młode siatkarki (rok ur. 2005 i 2006) z Dąbrowy Górniczej.
Treść rozszerzona
W dniach 19-22 września odbyły sie 1. Igrzyska Grupy Wyszehradzkiej. Celem tej imprezy była popularyzacja sportu dzieci i młodzieży oraz integracja środowisk sportowych dzieci w wieku szkolnym krajów Grupy Wyszehradzkiej. Dzieci rywalizowały w siatkówce halowej dziewcząt, piłce ręcznej chłopców oraz lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Reprezentacje kraju liczyły 50 zawodniczek i zawodników podzielonych na powyższe dyscypliny. W piłce siatkowej nasz kraj reprezentowały młode siatkarki (rok ur. 2005 i 2006) z Dąbrowy Górniczej.

Rywalizacja przebiegała systemem "każdy z każdym". W swoim pierwszym spotkaniu dziewczyny zmierzyły się ze swoimi rówieśniczkami z Czech. Po pierwszym doskonałym secie rozbiły swoje rywalki (25:12) w drugiej partii musiały uznać wyższość rywalek (14:25). W trzeciej partii walka była wyrównana i dopiero w końcówce Polki musiały uznać wyższość swoich rywalek (19:21). W drugim spotkaniu dziewczęta zmierzyły się ze Słowaczkami. I tym razem początek był dokładnie taki sam. Pierwsza partia (25:12), w drugiej ponownie zwrot akcji (17:25) ale tym razem tiebreak padł łupem "naszych" (15:12). W ostatnim spotkaniu rywalkami Polek były zdecydowanie najsłabsze w turnieju Węgierki. Szybkie zwycięstwo w dwóch partiach i zasłużony odpoczynek.

Po zakończeniu turnieju jeszcze była chwila niepewności co do końcowej klasyfikacji. Organizatorzy mieli nie lada problem bo trzy drużyny miały dokładnie taką samą liczbę punktów, wygranych i przegranych spotkań. Nawet liczba zdobytych i straconych setów była taka sama. O końcowej kolejności zadecydowały "małe" punkty. I tu najlepsze okazały się Słowaczki, zabrakło kilka oczek. Dąbrowskie dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu i odebrały srebrne medale na zakończenie Igrzysk.

W podsumowaniu całej imprezy reprezentacja Polski odniosła historyczne zwycięstwo pozostawiając w pokonanym polu zaproszonych gości. Całe zmagania odbyły się w Węgierskiej Górce. Polska jako gospodarz 1. Igrzysk spisała się doskonale. Młodzież uczestnicząca w rozgrywkach miała jeszcze czas na integrowanie się ze swoimi rówieśnikami z Czech. Słowacji i Węgier. Oprócz zmagań sportowych mogli skorzystać ze wspólnej wycieczki po żywiecczyźnie. Gratulujemy dąbrowskiej młodzieży i liczymy na więcej.

Skład Reprezentacji Polski w siatkówce dziewcząt:
rocznik 2005 - Angelika Ring, Amelia Jakubczyk, Aleksandra Golik, Zuzanna Gawlikowska, Nikola Szumilas (trener Jan Podsiadło),
rocznik 2006 - Dominika Ciastoń, Jagoda Wiącek, Klaudia Majchrowicz, Iga Kurzydło, Marysia Strózik (trener Paulina Dyc/do czerwca 2017 trener Tomasz Cieślak)

autor: J. Podsiadło
źródło: inf. własna