Andrzej Stelmach trenerem MKS-u
Dodane przez Zibar dnia Grudzień 05 2017 12:44:58
Zarząd Klubu wraz z Radą Nadzorczą MKS Dąbrowa Górnicza S.A. sukcesywnie wprowadza kolejne rozwiązania przy Alei Róż, które mają zapewnić dąbrowskiej drużynie spokojny byt.
Treść rozszerzona
Zarząd Klubu wraz z Radą Nadzorczą MKS Dąbrowa Górnicza S.A. sukcesywnie wprowadza kolejne rozwiązania przy Alei Róż, które mają zapewnić dąbrowskiej drużynie spokojny byt.

We wtorek Zarząd Klubu przedstawił nowego, pierwszego trenera MKS-u. Został nim Andrzej Stelmach. Tym samym Magdalena Śliwa nie żegna się z zespołem, lecz będzie drugim trenerem. Posadę zachowuje także Ireneusz Borzęcki, który będzie wspierał ten duet jako asystent. – Jako Zarząd wspólnie z Radą Nadzorczą podjęliśmy decyzję o podpisaniu kontraktu z trenerem Andrzejem Stelmachem. Magdalena Śliwa zostaje jednak z nami. Uważam, że nowy szkoleniowiec będzie wzmocnieniem zespołu i zmiana koncepcji gry drużyny zaowocuje poprawą pozycji MKS-u w szeregach Ligi Siatkówki Kobiet – wyjaśnił Prezes MKS-u Robert Koćma.Nowy trener dąbrowskiej drużyny zdaje sobie sprawę, że czeka go misja pełna wyzwań, ale ma spore doświadczenie wyniesione z parkietów siatkarskich na całym świecie i wierzy w poprawę sytuacji MKS-u. – Poświęciłem siatkówce ponad połowę swojego życia i mam za sobą także prowadzenie zespołu kobiecego. Przede mną spore wyzwanie, ale w życiu nic nie przychodzi łatwo. Podjąłem się tej misji i będę wymagał od siebie, współpracowników i siatkarek jak najwięcej, żeby MKS pozostał w LSK i odniósł sukces. Czeka nas ciężka praca, drużyna jest po kilku porażkach. Zaczynamy od zera, ale wierzę, że cały zespół w końcu zadziała – przekazał trener Andrzej Stelmach.

Andrzej Stelmach, ur. 15.08.1972 r., to bardzo utytułowany, były zawodnik. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski, po złoty medal sięgał łącznie sześciokrotnie – z AZS-em Częstochowa (1993, 1994, 1995, 1997) i Skrą Bełchatów (2005, 2006). Na swym koncie ma także srebrne i brązowe medale mistrzostw Polski. W swym dorobku ma także Superpuchar Włoch (1999) i Puchar Polski (2005, 2006, 2008). W reprezentacji Polski rozegrał ponad 300 meczów, reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie i Atenach.

W karierze trenerskiej był przedstawicielem sztabu szkoleniowego MKS-u Banimex Będzin (2013-2015) oraz BBTS-u Bielsko-Biała (2015-2016). W 2016 roku prowadził żeński zespół KU AZS Politechniki Opolskiej, który występował w pierwszej lidze. Umowa z nowym szkoleniowcem MKS-u będzie obowiązywała minimum do końca sezonu 2017/2018.

Nowemu szkoleniowcowi życzymy zdrowia i sukcesów z MKS-em.

źródło: MKS DG