Letnia szkoła Kyokushin zakończona
Dodane przez Zibar dnia Wrzesień 01 2011 09:26:57
Po raz kolejny pełni energii znad morza powrócili uczestnicy Letniej Szkoły Karate Kyokushin, którzy trenowali, bawili się i wypoczywali w Sianożętach. Rodzinną sportową atmosferę tworzyli adepci karate, ich rodziny, jak również osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek i czerpie energii do codziennej pracy.
Treść rozszerzona
LETNIA SZKOŁA KYOKUSHIN ZAKOŃCZONA

Po raz kolejny pełni energii znad morza powrócili uczestnicy Letniej Szkoły Karate Kyokushin, którzy trenowali, bawili się i wypoczywali w Sianożętach.

Kilkadziesiąt osób spotkało się w nadmorskich Sianożętach, niedaleko Kołobrzegu na corocznym obozie. Rodzinną sportową atmosferę tworzyli adepci karate, ich rodziny, jak również osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek i czerpie energii do codziennej pracy.

Doświadczeni instruktorzy uczyli karate, samoobrony, trenując i inspirując uczestników do codziennych wyzwań. Innowacyjny program obozu zakładający szkolenie karate, samoobronę a także ćwiczenia ogólnorozwojowe, stretching z elementami jogi, marszobiegi, treningi w morzu, przeplatany był z wypoczynkiem, plażowaniem, grami i zabawami oraz wycieczkami. Treningi prowadzone były z podziałem na wiek oraz na zajęcia rekreacyjne oraz dla zawodników. Uczestnicy bawili się w licznych konkursach, turniejach zespołowych i indywidualnych oraz grach i zabawach sportowo ruchowych. Codzienne plażowanie i kąpiele morskie , były stałym elementem miedzy licznymi treningami.

Niezwykłymi atrakcjami były wycieczka do Kołobrzegu, połączona z morską przygodą na statku płynącym po wyjątkowo tym razem wzburzonym morzu, a następnie zabawą w aquaparku. Chętni wzięli udział w przygodzie związanej z pływaniem na bananie, połączonym z przymusowym nurkowaniem;) w morskich falach. Uczestniczyli również w tzw. „Dniu Uchi-Dachi” spędzając w dojo całą dobę, będąc jeden dzień uczestnikami programu jaki przez trzy lata odbywali uczniowie legendarnego M.Oyamy, twórcy Kyokushin, którzy w tym czasie nie robili nic poza nauką karate, jedzeniem i odpoczynkiem. Będący po raz pierwszy przeszli zwycięsko „chrzest samuraja”, zorganizowany przez doświadczonych studentów kyokushin.

Podczas obozu rozegrano również Turniej Kata w którym miejsca na podium zajęli; w konkurencji sprawnościowej zwyciężyła Wiktoria Sroka przed Emilią Krajewską i Wiktorem Sroka. W kategorii kata do lat 9 pierwszy był Bartek Samek, drugi Wiktor Sroka przed Oskarem Cierniakiem i Mateuszem Raczyńskim. W kategorii kata 10-11lat i początkujący zwyciężyła Marcelina Rytel, przed Mateuszem Jaciubek, Martą Stasiek i Piotrem Jarosz.

W kategorii kata 12-13 lat zwyciężył Patryk Sroka przed Łukaszem Pospiech, Oliwią Sroka i Magdą Nieświec. W kategorii +14lat i open kata zwyciężył Norbert Sroka przed Marceliną Rytel, Mateuszem Jaciubek oraz Patrykiem Sroka. Szczególne wyrożnienia otrzymali również najmłodsi uczestnicy obozu; Wiktoria i Wiktor Sroka oraz Oskar Cierniak, którzy mając 8 lat uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Na szczególne uznanie zasłużył Michał Szyda, który otrzymał specjalny medal w uznaniu za najlepszą postawę kyokushin na obozie.

Na zakończenie obozu wszyscy wzięli udział w sayonarze, bawiąc się przy występach kabaretowych, przygotowanych przez uczestników, a następnie ognisku i smacznych kiełbaskach.

Organizatorem Letniej Szkoły Kyokushin tym razem był Zagłębiowski Klub Karate przy współpracy z Dąbrowskim Klubem Karate, Klubem Kyokushinkai Jaworzno, Chorzowskim Klubem Karate , Klubem Budo Częstochowa.
Wielu uczestników wracając do domu, już zapowiedziało udział w kolejnym obozie.
Do zobaczenia za rok. OSU!

źródło: Treminatus