Powołani do kadry śląska
Dodane przez Zibar dnia Wrzesień 13 2011 06:30:32
W miniony weekend na jeziorze Dziećkowice młodzi dąbrowscy żeglarze startowali w regatach o Puchar Burmistrza Chełm Śląski. Przy bardzo słabym wietrze udało się rozegrać jedynie trzy biegi pierwszego dnia. To wystarczyło do uznania regat.

Treść rozszerzona
W miniony weekend na jeziorze Dziećkowice młodzi dąbrowscy żeglarze startowali w regatach o Puchar Burmistrza Chełm Śląski.

- Dla klas 420, Cadet były one jednocześnie Mistrzostwami Śląska natomiast w klasie Optymist Międzyregionalnymi Mistrzostawmi Młodzików- informuje Patryk Jeliński.

Przy bardzo słabym wietrze udało się rozegrać jedynie trzy biegi pierwszego dnia. To wystarczyło do uznania regat.

- Kiepskie warunki wiatrowe nigdy nie odpowiadały dąbrowskim zawodnikom co potwierdziło się niestety i tym razem - relacjonuje Jeliński. - W klasie Laser 4.7 Jakub Wójcik dysponujący najstarsza łódką w stawce jednocześnie będąc jednym z najcięższych zawodników nie miał szans pomimo szczerych chęci na równorzędną walkę. Kuba zakończył regaty na 20 pozycji.

W klasie optymist na starcie łącznie w grupie A i B stanęło ponad 100 zawoników. JK Pogoria3 reprezentowły trzy zawodniczki. Dziewczyny zajęły 31 lokatę (14 wśród dziewcząt) - Magda Szymaszek, Karolina Kołata -61 debiutująca Dominika Dyc- 66.

Klasa Cadet przyniosła 3 i 4 lokatę dla naszych załóg. Na podium stanęli bracia Marcel i Oliwier Maj. Tuż za podium uplasowali się Michał Szymaszek i Maciej Król. Do tej pory kolejność zazwyczaj była odwrotna. Widać stąd, że rywalizacja nie tylko z innymi klubami ale także wewnątrz ekipy jest spora.

Klasę 420 reprezentuje łączona załoga Jacht klubu Pogoria 3 i krakowskiego YKP-u: w składzie Tomek Szymaszek i Damian Beaumont.

Dla wszystkich trzech załóg uzyskane wyniki oznaczają powołanie do kadry śląska.

autor: Anna Zubko
źródło: UM DG